logo

VYZNÁNÍ

prodejní výstava obrazů
Dagmar Dudové, Hany Münsterové, Ivany PavlišovéVlasty Tvrdé
od 25. listopadu 2012 do 6. ledna 2013 ve foyer Městského divadla ZlínDAGMAR DUDOVÁ Absolvovala katedru výtvarné tvorby na Univerzitě Palackého. V jejich obrazech ožívají kouzelná zátiší, ve kterých jakoby se zastavil čas. Dokonale zvládá techniku olejomalby a  s filigránskou přesností zobrazuje každý detail, křehkost skla, perleť porcelánu, hebkost a lehkost peří, struktur suchých ořechů, vazbu starých knih, krásu dětských panenek. Nesnaží se vytvářet složité kompozice, nechává věci promlouvat samy v nekonečné kombinaci barev, stínů a nálad. Uklidňující kombinace barev v mnohém připomíná tvorbu starých mistrů, ovšem s originálním rukopisem a pohledem na svět.

HANA MÜNSTEROVÁ Vystudovala UMPRUM v Brně u prof. J. Svobody a prof. J. Lukeše. V současné době jsou hlavním tématem jejich obrazů naivní ilustrační motivy za světa zvířat. Skvěle dokáže zachytit jejich krásu i duši. V jejích obrazech tak většinou najdeme znázornění spjatosti s přírodou, hravost, něžnost a poetiku. Maluje olejovými barvami, které harmonicky a citlivě kombinuje, při tvorbě využívá svůj velký smysl pro detail. Obrazy v sobě obsahují prvky archetypu a líbí se dětem i dospělým. Vyzařují také autorčino veselé a pozitivní vidění světa,přírody, zvířat a lidí.

IVANA PAVLIŠOVÁ Malířka a keramička, studovala malířství u J. Čiháka na Vysočině. V začátcích její malířské tvorby byla hlavním tématem krajina Vysočiny, v poslední době jsou to především naivní magická zátiší a krajiny, často inspirovaná cestováním po exotických krajích. Obrazy maluje s důrazem na propracovanost detailu a hřejivou harmonii výrazných barev, s cílem vyjádřit jejich prostřednictvím pozitivní vidění světa a krajiny, a svou touhu po dobrodružství a poznávání nového. Neodmyslitelnou součástí jejích děl jsou názvy, které tvoří základ pro vznik obrazů a dávají jim tak další rozměr.

VLASTA TVRDÁ Nejčastějším tématem jejích obrazů jsou luční květiny, občas také krajinomalba. Dokáže věrně zachytit křehkou krásu, barevnost a mnohotvarost lučních květů, které ve svých obrazech skládá do mnohodruhových kytic a vytváří tak poetickou iluzi rozkvetlé jarní nebo letní louky. Barevná kompozice, tvořená věrně zachycenými odstíny přírodních barev květů, dává dojem, že její kytice jsou živé, stačí jen přivonět. Jasné a svěží barvy jarních a letních luk jsou také odrazem veselého a pozitivního přístupu k životu. Používá techniku malby olejem, temperou a akvarelem.


Fotografie, texty a grafické prvky těchto stráněk jsou chráněny autorským zákonem č.121/2000 Sb.